Lato na Jazdowie

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Warszawie oraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat na letnią wyprawę do Jazdowa. Wspólnie będziemy odkrywać historię i przyrodę tego niezwykłego miejsca

Razem z Panem od historii, Marcinem Gostkowskim http://panodhistorii.pl/ prześledzimy kilkaset lat historii Jazdowa. Dowiemy się, w jaki sposób, na podstawie ruin, fragmentów glinianych naczyń i kości, archeolodzy odtwarzają wygląd domostw dawnej osady, zwyczaje, kuchnię oraz podróże jej mieszkańców. Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, czy na dnie Wisły możemy znaleźć kawałki dziejów Jazdowa.

Następnie wcielimy się w rolę rzemieślników i wykonamy makietę średniowiecznego grodu. Nauczymy się strzelać z łuku oraz upieczemy podpłomyki.

W drugiej części zajęć, Karolina Ostrowska, specjalistka od zieleni zabytkowej z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków zabierze nas na zieloną wyprawę po Jazdowie. Odkryjemy wiele ciekawych, pożytecznych i smacznych gatunków roślin, zobaczymy jak przyroda radzi sobie w mieście i jak się o nią dba.

Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach: 6, 8,9 i 11 lipca 2020, w godzinach 10.00-15.00 na powietrzu. Prosimy ubrać się odpowiednio do sytuacji pogodowej. W razie deszczu część warsztatowa zostanie przeniesiona do pomieszczenia. Każdy uczestnik zobowiązany jest do noszenia maseczki.

Liczebność grup: max 16 osób

Zgłoszenia grupowe i indywidualne, na konkretne dni, przyjmujemy na maila: warszawa.tonz@gmail.com

Dodaj komentarz